تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

بزرگترین دشمن شبکه های برون مرزی ایران


  رئيس اسرائيلي- فرانسوي شرکت خدمات ماهواره‌اي اروپايي يوتل‌ست، هجمه جديدي را عليه شبکه‌هاي ايراني آغاز کرده است.
   پایگاه خبری انصارحزب الله: ميشل دروزن در نامه‌اي به شرکت‌هاي ماهواره‌اي اروپايي و آسيايي، با فریبکاری آنها را تهدید به حذف شبکه‌های خبری و سرگرمی ایرانی از ماهواره‌ها کرده است. 


  در نامه‌اي که پرس تي‌وي به دست آورده است، رئيس اسرائيلي يوتل‌ست به شرکت‌هاي ماهواره‌اي هشدار داده تا شبکه‌هاي ايراني را حذف کنند و يا اينکه خود را براي عواقب سخت ناشي از سرپيچي از اين دستور آماده کنند. وي علت اين اقدام را تحريم‌هاي اتحاديه اروپا و ايالات متحده امريکا عليه رئيس سازمان صدا و سيما عنوان کرده است. 


  دروزن شرکت‌هاي ماهواره‌اي را تهديد کرده است که اگر شبکه‌هاي ايراني را قطع نکنند دارايي‌هاي آنها طبق تحريم‌هاي جديد واشنگتن عليه تهران در امريکا مسدود خواهد شد و مسئولان آنها حق مسافرت به ايالات متحده را نخواهند داشت. وي همچنين به شرکت‌هاي ماهواره‌‌اي اعلام کرده است تخطي آنها از اين دستور عواقب سختي براي آنها در اتحاديه اروپا در پي خواهد داشت. 


  با اين حال، پس از بررسي ادعاهاي رئيس اسرائيلي شرکت يوتل‌ست توسط پرس تي‌وي و تطبيق آنها با قوانين اتحاديه اروپا و امريکا روشن شد وي درصدد فريب شرکت‌های سرویس دهنده و اعمال فشار جهت قطع شبکه‌هاي ايراني از روي ماهواره‌هاي اصلي در دنيا مي‌باشد. 


  مايکل مان سخنگوي ارشد رئيس سياست خارجي اتحاديه اروپا با ارسال ايميلي به شبکه پرس تي‌وي، اظهار کرده است که تحريم‌هاي اتحاديه اروپا هيچ ربطي به حملات عليه رسانه‌هاي ايراني از جانب يوتل‌ست نداشته و آن شرکت خودسرانه به اين اقدام دست زده است. 


  همچنين تحريم‌هاي جديد امريکا هيچ گونه مکانيزم اجرايي براي محدود کردن فعاليت‌هاي رسانه‌هاي ايراني و يا برخورد با افراد و يا سازمان‌هايي که با رسانه‌هاي ايراني کار مي‌کنند، ارائه نکرده است. 


  رئيس شرکت يوتل‌ست همچنين براي برخي شرکت‌هاي کوچکتر اروپايي جهت حذف شبکه‌هاي ايراني ضرب الاجل تعيين کرده است؛ وي از شرکت اس‌تي‌ان خواسته ظرف ۴۸ ساعت پخش شبکه عربي زبان ايران، العالم را متوقف کند. 


  حملات يوتل ست به اقدام عليه پرس تي‌وي و العالم که شبکه‌‌هايي با مضامين سياسي، اجتماعي به شمار مي‌آيند ختم نشده و آن شرکت طي دستوري همچنين خواهان توقف پخش شبکه‌هاي فرهنگي و فکري ايران مانند آي فيلم که به پخش فيلم‌ها و سريال‌هاي فاخر ايراني با دوبله و زيرنويس عربي اقدام مي‌کند و شبکه کوثر که شبکه‌اي با مضامين فکري و فرهنگي به شمار مي‌آيد، شده است. 


  پيش از اين يوتل ست طي اقدامي بحث برانگيز به شرکت هيسپا ست اسپانيا دستور داد تا شبکه اسپانيايي زبان ايران «هيسپان تي‌وي» و همچنين پرس تي‌وي را از پخش اسپانيا و امريکاي لاتين حذف کند. 


  اين اقدام از جانب کميته يهوديان امريکا که يکي از لابي‌هاي اصلي رژيم اسرائيل در ايالات متحده به شمار مي‌آيد، مورد استقبال گسترده قرار گرفت. اين کميته اقدام يوتل‌ست و هيسپا ست عليه رسانه‌هاي ايراني را حاصل ماه‌ها رايزني با مسئولين ماهواره‌اي اروپايي خوانده و آن را گامي درست در جهت مقابله با نفوذ روزافزون ايران در افکار عمومي غرب تفسير کرد. 


  حزب چپ متحد که يکي از احزاب اصلي سياسي در اسپانيا است، اين اقدام هيسپا ست را نقض آزادي بيان و حقوق بشر خوانده و طي نامه‌اي رسمي از دولت اسپانيا خواهان توضيح در اين ارتباط شده است. اين حزب دولت اسپانيا را به همدستي با عوامل صهيونيست متهم کرده و حذف شبکه‌هاي ايراني را حاصل رايزني مسئولين ارشد دولتي با لابي اسرائيلي خوانده است. شايان ذکر است شرکت يوتل‌ست بزرگترين سهام دار شرکت هيسپاست مي‌باشد و دستور قطع شبکه‌هاي ايراني به هيسپاست را صادر کرده است. شبکه‌هاي پرس تي‌وي و هيسپان تي‌وي درصددند تا با بهره گيري از وکلاي مجرب اروپايي عليه رئيس اسرائيلي شرکت يوتل‌ست بر مبناي قوانين بين المللي اعلام جرم کنند.


  این مطلب تا کنون 40 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : ايراني ,شرکت ,شبکه‌هاي ,کرده ,يوتل‌ست ,اقدام ,شبکه‌هاي ايراني ,اتحاديه اروپا ,رئيس اسرائيلي ,رسانه‌هاي ايراني ,شرکت يوتل‌ست ,عليه رسانه‌ها ,
  بزرگترین دشمن شبکه های برون مرزی ایران

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر